:: Prolog :: eeerreerer Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Wyspa - propozycje

Adminka
Posty : 13
Jestem tu od : 25/06/2018
Zobacz profil autora
Sob Lip 07, 2018 1:26 pm


Ponad 400 fot > link

Wyspa Molokai – wyspa słabo zaludniona, górzysta i zalesiona jest rajem dla pragnących uciec od zgiełku cywilizacji. Tam też znajduje się najwyższy klif na świecie, który posłużył za scenerię w filmie Jurassic Park.

-----

Rokrocznie w Polsce powstaje ok. 2,5-3,5 mln Mg frakcji palnej z odpadów komunalnych, tzw. pre-RDF i RDF, z którymi aktualnie nie ma co zrobić. Część tej frakcji biorą zakłady produkcji paliw alternatywnych, które po "wzbogaceniu" oponami lub tworzywami sztucznymi do wartości opałowej ponad 20 MJ/kg sprzedają to do cementowni. Część jest spalana w istniejących siedmiu spalarniach odpadów komunalnych, jednak zostaje ok. 1,5-2 mln Mg, które nie mogą być składowane (zakaz wynika z rozporządzenia​ Ministra Środowiska) i są tymczasowo magazynowane.

Ponieważ ich ilość systematycznie rośnie, "zdarzają się" pożary (najprawdopodobniej celowe podpalenia). Jak z tym walczyć? Zbudować spalarnie RDF (w Gdańsku, Olsztynie, Rzeszowie, Oświęcimiu, Chodzieży, Tarnowie, Krośnie, Rudzie Śląskiej itd. ) - by było gdzie to spalić.

Powrót do góry Go down
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Aria :: Prolog :: eeerreerer-
Skocz do: